Červenec 2010

Tak a sem zpět ! :-)

31. července 2010 v 21:22 | moni :) majitelka ranche |  Novinky na ranchy
Já vím dneska sem tu zase vůbec nebyla , ale mám proto důvod
Už v 10 hodin sme vyráželi do brna , abysme se tam mohli sejít s paní Sládkovou a App a zase si trochu pokecat o BH a tak o všem - po nějaké době to bylo fajn zase si skvěle popovídat
( PS. Doufám že vám perníčky chutnali ;) Byl to bezva den.
Potom následovalo moje oblíbené - nákupy Získala sem takové pěkné náušnice a mám z nich fakt radost , potom sme oběhli ještě Olympii , pak sme opět potkali Appuš s rodinou , Míša ještě chtěla jít na hřiště a pak sme ještě  jeli do Ikei a já sem utahaná jak štěně - do slova.
Přijeli sme domů a já sem byla totálně mrtvá. Pak se samozdřejmě ještě k nám stavila moje kamarádka a byla tu do devíti - zase sme celé ty hodiny prokecali a momentálně se už nemůžu dočkat postele.

Zítra se tu asi neukážu , no uvidíme , tak ještě jednou promiňte a papa

ginger

Foto : Ginger zbystřuje :-)

Posuzování BH - Autumn Shimmer

30. července 2010 v 10:33 | moni :) majitelka ranche |  Posuzování BH

A je tu další , už 5. posuzování breyerů a tentokrát sem si vybrala tuto ,,tlusťoučkou" kobylku Autumn Shimmer


Jméno : Autumn Shimmer

Rok výroby : 2006

Počet kousků : celkem dost ;)


Moje hodnocení :
Tato tažná kobylka lákavého vzhledu se mi popravdě moc líbí Já sice nejsem na chlaďáčky , ale tahle obřice si mě prostě získala.Líbí se mi na ni to kaštanové zbarvení srsti ( ikdyž po pravdě pár grošiků by mi na ni vůbec nevadilo ;) taky se mi celkem líbí ten její bílí vzor - je takový jednoduchý a né nadarmo se říká - v jednoduchosti je krása :)
A taky má strašně roztomillý kukuč :) Ta lysina ji tam skvěle padne.
No má sice pár ,,nedostatků" které bych se mi na ni líbili , ale i tak je to simpaťák ;)

Dávám ji 96 / 100 a co vy ?

shimmer
shimmer
shimmer

Ahoj a jak je ?

29. července 2010 v 18:15 | moni :) majitelka ranche |  Novinky na ranchy
Ahojik , omlouvám se , že sem tu dnes nebyla , ale byla sem venku na zahradě a řekla sem si , že když už se tu jentak flákám , donesu foťák a budu fotit pár breyerů.Než dojdu ke dveřím , kapne na mě kapka - tak si říkám , to bude v poho , ten mrak se přežene.Vlezu do pokoje pro foťák , vykouknu z okna a tam je slejvák jak prase !
To fakt nejde jinak říct , venku pršelo a pršelo , pak přestalo a pak znova - a to ještě nic není , podle počasí má to pravé teprve přijít , na večer hlásí na moravě prudký liják , no tak sme na to zvědavý protože minule sme málem plavali ! Voda byla až na chodbě

Dneska už sem žádné článečky nedám , ale dívám se , že dlouho nebyla nějaká ta bleskovka nebo posuzovačka co tak aspoň vím , co si nachystám na zítra

zatím pp

hezů
Foto : Moc pěkná fotečka , vypadají jako živý :-) Našla sem ji na netu

S Justadream

28. července 2010 v 18:10
Jméno : S Justadream

Říkáme ji : Justy , Justino , Justo , ....

Plemeno : Arabský plnokrevník

Zbarvení : Světlí ryzák

Původ : Egypt

Pohlaví :Klisna

Věk : 4 roky

Titul : Chovná klisna

Velikost : Traditional

Vzácnost : 6/10 - novinka pro rok 2010

Zaměření : parkur , cross , vístavy , chov

Zajímavosti :

Justa je nejoblibenější kobylka naší Alex :-) Na svůj nízký věk a růst už toho dokázala víc než většina našich zkušených hřebců.Justa totiž jako první jela Cross s Alex v Praze ( květen 2010 ) a odnesli si krásné 1.místo ! Všici říkají že je to živel a taky je ;) Temperamentnější klisnu tu snad ani nenajdete ale jak říká Alex : ,, Dokud umí skákat , ať se chová jak chce " a má pravdu.
Zatím tady na SCR ve 4 letech nikdo nezajel tolik ,obtížných závodů jako ona.Jeff říká že je to takový malý zázrak :-)
My sme jen zvědavý co si Alex na Justu připravý příště ;) Zatím nám jen prozradila že se něco chystá v prosinci tak sme zvědavý co to asi bude :-)
Nicméně držíme jim palečky a snad jim to všechno vyjde ;)

Foto :

Justa
justa
justa
justa
justa
Snad se vám líbila a prosim , omluvte kvalitu některých fotek ;-)

Léto - ale co pak ?? 3. část

28. července 2010 v 8:25
Na ranchi SCR vládne léto všemi směry - vyjížďky , koupání , brodění , čekání malých ....... , je toho dost , ale léto tu nebude na věky a my se ptáme - co potom ??

V létě moc závodů není a holky si ho užívají plnými doušky , avšak nějaké plány přeci jen mají.Většina z nich už vědí , jak oslavit příchod podzimu a co bude dál a nám to nedalo , takže sme si ( tentokrát s Alex ) vzali papír a tužku a šli sme je ( jak jinak ) vyzpovídat


A teď vyzpovídáme ....... Jeffa ! XD
( Myslel si , že se tomu vyhne ;)

big a Jeff
Foto : Jeff s Chexem na zasněžené pastvině -zima 2009

My : ,, Nazdar Jeffe ! Snad sis nemyslel že tomu utečeš XD Máme pro tebe stejnou otázku jakou měli ostatní - však ty víš jakou ne ? "

Jeff : ,, Zdar ženský , nojo , tak fajn.Chcete vědět co plánuji jo ? Hmmm ... sám moc nevím , ale tohle vím jistě.Já a Smart máme září jen a jen pro sebe.Chexovi dopřeji volno a Smart bude makat.Mám tam nachystanou Halter show na září a ještě Trail 2010 , který se bude konat koncem září - to pojedu se Smartem.
Na Chexa mám pak Barrel race v říjnu a pak ještě Steeple 2010 začátkem listopadu ;)
Potom se ještě uvidí , ale někdo by měl zkrotit toho rošťáka Coffie , takže se do toho taky
vrhnu ;-) "


Páni , díky Jeffem , máš celkem nabitý podzim Tak se měj !

Jeff navrhl aby další osoba byla ...... Kylie !

Espritova galerie

27. července 2010 v 16:03 | moni :) majitelka ranche |  Galerie SCR
Dneska byl tak krásný večer , že sme prostě neodolali a museli sme vytáhnou koníky ven na ,,noční" pastvu A když už sme byli u toho , tak sme s Jeffem dotáhli foťák a začali fotit :

esprit
esprit
esprit
esprit
esprit
esprit
esprit
esprit
esprit
esprit
esprit
esprit
Hlavičkaaaaaa :-*
esprit

Snad se vám líbilo a PLS komenty

Zase to vedro !

27. července 2010 v 15:55 | moni :) majitelka ranche |  Novinky na ranchy
Ahojky , píši jen tak v rychlosti a pak zase mizím do bazénu Venku je skoro 40 stupňů a já se doslova vařím.
Jen vám chci říct , abyste se mnou moc tento týden nepočítali , budu tady ale nevím na jak dlouho.Ale nebojte , články vám sem vždycky dám a oběhnu několik SR Taky bych chtěla konečně něco pořádného udělat - půlka prázdnin je pryč a já sem nedělala vůůůbec nic !
Tak aspoň vezmeme koníky a půjdeme s holkama fotit další část fotopříběhu Sára a Nataša - dvě tornáda a tentokrát to bude pořádný malér s hříbaty Tak se máte na co těšit.
Mám plnou hlavu nápadů na různé filmy , fotopříběhy ale sem nějak líná XD Budu muset se sebou něco dělat No nic to je jen tak v rychlosti a plsky nezlobte se na mě jo
platina

Foto : Naše Platina na vycházce v parném odpoledni

Léto - ale co pak ?? 2.část

27. července 2010 v 15:19 | moni :) majitelka ranche |  Dny na ranchi
Na ranchi SCR vládne léto všemi směry - vyjížďky , koupání , brodění , čekání malých ....... , je toho dost , ale léto tu nebude na věky a my se ptáme - co potom ??

V létě moc závodů není a holky si ho užívají plnými doušky , avšak nějaké plány přeci jen mají.Většina z nich už vědí , jak oslavit příchod podzimu a co bude dál a nám to nedalo , takže sme si s Jeffem vzali papír a tužku a šli sme je ( jak jinak ) vyzpovídat


Jako druhé sme se ptali .... Alex :
na ohlávce
Foto : Alex s Caravele při SCR zkouškách ročních hříbat - únor 2010

My : Ahojky Alex , včera sme se ptali Viki jaké má plány po létě na zbytek roku 2010 a zdělila
nám , že má celkem napilno.Co takhle plánuješ ty ?

Alex : Nazdar , chcete vědět co plánuji jo ? Hmmmmm .... řeknu vám tohle :
Na podzim toho moc nemám , budu hlavně trénovat , protože se s Justou chystáme na zimu na něco Velkého :-) Ale neřeknu vám co , jen se nechte překvapit , můžu jen potvrdit , že to bude v prosinci  bude to Velké ;)
A máme co dělat , takže trénink , trénink a trénink.Jinak určitě zkusíme nějaký ten lehčí Cross s Justinkou , jen tak na zahřátí ;) Nic velkého - to až v tu zimu :)


Woow , tak díky Alex za to napínání , snad nám to brzy prozradíš a nám nezbívá nic jiného , než čekat

Jako další obět na vzpovídání máme ......... tebe Jeffe XDDny na ranchi 26. - 27.července

27. července 2010 v 8:06 | moni :) majitelka ranche |  Dny na ranchi
Fýýha nějak se nám ochladilo - na večer hlásí i bouřky tak sme zvědavý
Dneska byla za Treuškou veterinářka a řákala , že by se mělo během příštího týdne narodit ! Jupíííí !
Neví to přesně , ale pod rendgenem vypadá zdravě - ikdyž je možné , že se narodí trochu později.Tak do 14 dnů počítáme , ale i tak - Jupíííííí
Kylie den co den sedí na ohradě a hladí si Treu Dneska brala Charm a Coffieho na vycházku na pole.Moc se jim tam líbilo.Jeff mezitím dokončil náš ,,bazének" z malé jízdárny XD Jakmile zjistila Viki , co tu děláme s malou jízdárnou , málem ji kleplo Ikdyž uznala , že je to lepší než dojíždět až tam k řece , navic tam můžeme nahnat kobyly i s hříbaty ( i s jezdci XD) aniž by se půlka postrácela
Pak tu máme i Alex - ta už se taky nemůže dočkat toho koupáčku Dneska pomáhala Jeffovi ho napouštět a Justa se jim tam pořád pletla - tak dostala sprchu a líbilo se ji to .

Katia si vzala do hlavy , že skusí přeskočit ten kmen co leží na cestě za ranchem který tam spadl když byly ty povodně a silné větry.Nějak nám tam nepřekáží , protože do lesa většinou jezdíme druhou stranou a i tak se objíždí ( ale chceme ho pak odtáhnout ;)
Tak si nasedlala Louskáčka a vyjeli.Ještě se nevrátili tak sme zvědavý.Když přijede naštvaná , znamená to , že ho nepřeskočili , když se bude smát tak to znamená úspěch ( a Jeff si vždycky moooc rád dobírá Katiu když je zamračená to mi věřte ;)

Jo a jinak čekáme novou posilu Ve středu by měl nastoupit pan Richard , tak sme na něj zvědavý. Bude nám pomáhat ve stáji a moc rád by se za to naučil jezdit.Taky se dozvěděl , že tu máme 5 chlaďáčků a on má špatná záda , takže tu bude jezdit i na hipoterapie.
No každá ruka dobrá ne

Sweet a Candy
Foto : Jedna z mála fotek Sweet a Candy - místními miniaturními koníky ;)

Trail

26. července 2010 v 11:06
Jméno : Trail

Říkáme mu : Traile , Trailoši , Trailíku , ....

Plemeno : Americký Quarter horse

Zbarvení : Palomino

Původ : Mexico

Pohlaví : Hřebec

Věk : 5 let

Titul : Plemeník

Velikost : Classic

Vzácnost : 5/10 - novinka 2010

Zaměření : western  a chov

Zajímavosti :

Trail je prostě miláček naší Nataši.Přišel prakticky s ní :-)
Potkala ho tehdy v nějaké stáji a už tehdy se ji moc líbil.Na paní co ji to tam patřilo stáj rušila a prodávala koně , Nataša prostě nemohla odolat a jak to zjistila , musela si Traila prostě koupit.
Jenže rodiče ji to nedovolili tak ho byla nucena prodat.Naštěstí naše Kylie znala Natašu a zjistila co se děje , jak sme to zjistili i my , nemohla sem říct ne :-) Trail se nám moc líbil a bylo nám ho líto.Tak sem si ho koupila.V součastnosti se Trail prohání po našich SCR pastvinách ranche a Nataša je tu den co dn s ním.Je nám všem strašlivě vděčná a on také - představa že by sme ho nevzali a koupil si ho někdo v zahraničí Natašu dost děsí.
Letos se s ním jen trénuje ale na rok má pro něj Nataša nachystaných pár junior soutěží ve westernu , tak jim držíme palečky ;-)

Foto :

trail
trail
trail
trailPouťujeme ! :-D

25. července 2010 v 14:38 | moni :) majitelka ranche |  Novinky na ranchy
Pardon že sem tu v posledních dnech moc nebyla ale už od pátka je u nás konečně pouť !
Hurááááá ! Je pravda že včerejšek propršela , tak to musíme dneska napravit
Přivezli i další stánky tak se na ně těším 

To je jen tak v ryhlosti a promiňte za krátký článek , papa

ginger
Foto : Náš Ginger venku ;-)

Léto - ale co pak ??

24. července 2010 v 15:46 | moni :) majitelka ranche |  Dny na ranchi
Na ranchi SCR vládne léto všemi směry - vyjížďky , koupání , brodění , čekání malých ....... , je toho dost , ale léto tu nebude na věky a my se ptáme - co potom ??

V létě moc závodů není a holky si ho užívají plnými doušky , avšak nějaké plány přeci jen mají.Většina z nich už vědí , jak oslavit příchod podzimu a co bude dál a nám to nedalo , takže sme si s Jeffem vzali papír a tužku a šli sme je ( jak jinak ) vyzpovídat


Jako první sme se ptali .... Viki :

viki a trea
Foto : Viki s Treou - zima 2009


My : ,, Ahoj Viki , víme že ty už jistě budeš vědět , jak zahájit tu podzimní horečku plnou závodů , nechceš nám prozradit co plánuješ na podzim a zimu 2010 ? Udělalo by nám to radost ;-) "

Viki : ,, Ahoj holky , no já ještě sama pořádně nevím , ale ano trefila si to.Už nějaké plány mám ;)
V první řadě bych ráda jela s mým drahým Weedem letošní Hubertovu jízdu - už se na ni oba moc těšíme.Samozdřejmě máme větší vyhlídky než Huberta.V listopadu bychom rádi zkusili Western pleasure v Plzni a zajistě se taky podíváme na nějaké ty výstavy v září s Louskáčkem.Na zimu takhle ještě neplánuji , to je až za dlouho ;) "


Tak jo , moc ti děkujeme Viki , snad ti to vyjde a užiješ si to
A my příště vyzpovídáme naši .................... Alex !

Dny na ranchi 23.července

23. července 2010 v 17:21 | moni :) majitelka ranche |  Dny na ranchi
Dnešek se tedy opravdu vyvedl - vstávala sem přesně v 7 ráno a slyšela sem nepatrné řehtání , které vycházelo ze stájí.Jak sem vykoukla z okna , viděla sem Jeffa jak de směrem ke mě a co si na mě křičí - moc sem mu nerozuměla.Jak ke mě doběhl tak z něho vylezlo , že se Chubasco se Sajmonem odvázali z boxu , Alex ( měla večer službu ) je asi špatně zavřela a celou noc chodili po stáji a dělali tam nehorázný bordel !
A to není vše , za chvíli ke mě dorazila Stella , že k nám přijde fotograf nafotit si pár koní ! Už za hodinu !!! Já myslela že mě hrábne , a co teď ? Ve stáji je chaos , koně sou nevyčištění , nic není hotové ! Naštěstí a to jako fakt bylo Štííígro , dorazili během 5 minut holky - uuuuf !
Tak to začalo , každýho sme zaúkolovali až po uši !

Stella - ta dostala úklid stáje
Alex - čistila koně co budou venku
Jeff - čistil jízdárnu a pastvu
Katia - pomáhala Stelle
Nataša - ta měla na starost poníky
Lucka - pomohla Alex

Fotografka měla dorazit během 10 minut a jen tak tak sme to postíhali.Stáje sme pro jistotu zavřeli , takže se tam nikdo nedostal a koně sme vyvedli ven.Musím říct , že to dopadlo velmi dobře , zabralo to celý den , ale naše úsilí se vyplatilo :-) Fotografka byla z našeho ranche nanejvíš nadšená.( Klika že nebyla v tý stáji , to by ji hráblo XD )

Kylie měla za úkol vyvédst Treu , Charm a Coffieho na zadní pastvinu , aby měli klid - vždyť už se to blíží Viki se na ni dívala a prej ještě týden a budeme mít hříbátko ! Hurááááá !
Zítra s ní půjdeme na kliniku pod rengen a podobně abysme zjistili co a jak takže jupí , jupííí

rošťák XD
Foto : Na fotečce naše malá Sweet :-)

Coffie

23. července 2010 v 13:22
Jméno : Coffie

Říkáme mu : Cofiku , Cofínku , Cukrouši , Cofí , ...

Plemeno : Americký Paint horse

Zbarvení : Overo

Původ : USA

Pohlaví : Hřebec

Věk : 3 měsíce

Vzácnost : 7/10 - Můj Etched koník :-)

Zaměření :nejspíš bude po mamince ;)

Zajímavosti :

Coffie se narodil naši Charm zhruba dne 23.dubna a od té doby udělal opravdu pořádný pokrok :-)
Máme z něj vzkutku radost ;-) Je to takový rošťák na pohled  , neustále zlobí mamku , nás , jo i Treu.Je strašně čilí a doufáme že mu to vydrží ikdyž bude dospělí XD Pravděpodobně bude pokračovat ve westernovém ježdění jako jeho mamina ( Charm ) nebo táta ( Chex ) , ale na to je ještě spousta času ;-) Coffie je menšího vzrůstu , už když se narodil , měli sme o něj obavy.Byl opravdu moc malinký , ale přežil a jeho výška je opravdu jeho silná zbraň ( kvůli němu musel Jeff dávat prkna i na spodek ohrady , ten rošťák to vždycky úspěšně podlezl )
Coffieho si už zamluvila Viki že ho bude jezdit a úplně ho vidí na reining nebo barrel race , takže jim držíme palečky a sme na něho pyšní :-)

Foto :

Coffie
Coffie
Coffie
Coffie

♠ Classic hříbata ♠

23. července 2010 v 13:20

Denzl

denzl

Coffie

Coffie

Profil Alex

22. července 2010 v 20:53 | moni :) majitelka ranche |  Lidé na SCR
Jméno :  Alex

Přezdívka : Alí :-D

Věk : 19 let

Styl : Anglie

Oblíbený kůň na SCR : Justinka :-*

Oblíbené plemeno : sem spíš na plňase a araby ;)

Zajímavosti :
Alex je super parkuračka ale jak je řeč o crossu tak rychle uteče :-D To nám předvedla tehdy , když byla vybraná na cross 2010 v Praze a málem sme ji tam ani nedostali ;-)
Nakonec teda překonala svůj strach , ale má prý radši úhledné stanoviště s upravenými překážkami než divokou jízdu v přírodě :-)
Ali je strašně fajny holka , je milá a veselá - sem tam má ty svý nálady ale řekněme si to narovinu , kdo je nemá že ;-) Její miláček ranche je bezpochyby Justinka.Přilnula k ní hned jak sme si ji koupili :-) Just je neobyčejná skokanka a to je právě to co na ní Alex tak miluje - skoky :-)
Navíc díky Just se ji povedlo i překonat strach a startovat v Praze ;)
Do budoucna by určitě chtěla vyzkoušet i něco jiné , něco , kde pro změnu ,,musí,, sedět v sedle - třeba drezuru :-) Ale Alex je taková ta ,,divoká" holka a Justa je taky živel , takže všici silně pochybujeme , že u drezury vydrží XD
Nicméně ji držíme palečky ;-)

Foto :
Alex a charm
Alex a Charm :-)
HOLKY
V levo : Kylie a Trea .V pravo : Alex a Charm


Rozcestník - Classici

22. července 2010 v 20:52
hřebci
► ZDE

klisny
ZDE

hříbata
ZDE

♠ Classic klisny ♠

22. července 2010 v 20:51


Platinum

platina

Platinum

22. července 2010 v 17:20
Jméno : Platinum

Říkáme ji : Platino , Plato , Platušo , .....

Plemeno : Americký Paint horse

Zbarvení : Overo

Původ : USA

Pohlaví :Klisna

Věk : 4 roky

Titul : Chovná klisna

Velikost : Classic

Vzácnost : 7/10 - Fun day koník

Zaměření : western  a chov

Zajímavosti :

Platina se k nám dostala v roce 2009 , když sme byly na našem prvním Fun Day.Už tehdy sme se do ní dočista zamilovali a holky doma si ji okamžitě taky oblíbili , je to takový maskovaný ,,ďáblík".
Ačkoliv by ste to do ní vůbec , ale vůbec neřekli , tak Platinka umí pořádně zlobit - to mi věřte.
Na venek působí jako klidná a rozumná mladá kobylka , ale uvnitř je to ďáblík :-)
Plata je menšího vzrůstu , takže ideální koník pro děti.Když víte jak na ni , šlape vám jako hodinky , ale jakmile se jí něco nelíbí , začně dělat takové psí kousky , že to snad ani není kůň.
Momentálně na ní jezdí naše nejzkušenější juniorka - Nataša.
Ta ví jak na ni , když na Platině naposledy seděla Sára , zachvíli byla na zemi , ale Naty zatím ,,úspěšně" boduje ;-)
Tak jim přejeme hodně štěstí do budoucna a snad jim to vydrží :-)

Foto :

platina
platina
platina
platina
platina


Pečeme se pečeme XD

22. července 2010 v 13:56 | moni :) majitelka ranche |  Novinky na ranchy
Nadpis mluví za vše - venku je zase kolem 40 tupňů ! Já se asi upeču X(
No nicméně dneska ranch čeká drobná ,,rekonstrukce" , už se mi moc nelíbilo , jak sem měla koníky neuspořádané s vynechávkami , proto sem se pustila do výroby rozcestníků
Pro Tradíky už rozcestníček mám ( a celkem se mi i líbí ) pro classic udělám za chvilku.
Taky budu muset doplnit profilky a dívám se že vůbec nemám zavedené classic kobylky a hříbata !
Jak to ? Že bych na ně zapoměla ? To snad ne , takže mám co dělat ;-)

Jinak na ranchi žijeme natáčením a focením těch dvou ,,tornád" Sáry a Nataši , takže brzy bude druhý díl

To je tak v rychlosti a du makat